Jak ułożyć podłogę pływającą

Podłoga pływająca, czyli coraz bardziej popularne panele podłogowe, to rozwiązanie, które pozwala na długo cieszyć się piękną i trwałą podłogą. Ich ułożenie wymaga jednak znajomości kilku zasad.

Czym jest w ogóle podłoga pływająca?

System podłogi pływająca oznacza nic więcej jak to, że poszczególne elementy nie wymagają ani przybijania, ani tym bardziej przykręcania do podłogi. Łączy się je za pomocą krawędzi i spustów. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala na naprawdę szybki montaż.

Kiedy można je ułożyć?

Podłogę pływającą montujemy dopiero wtedy, kiedy wszystkie prace wykończeniowe i instalacyjne w danym pomieszczeniu zostaną ukończone.

Jak powinno być przygotowane podłoże?

Podłoże, na którym układamy panele, musi być przede wszystkim równe. Istotne jest, aby dokładnie wyczyścić je z kurzu i wszelkich zabrudzeń.

Co układamy pod panele?

Panele zawsze układa się na folii paraizolacyjnej, której grubość powinna wynosić 0,2 milimetry. Istotna jest również warstwa folii akustycznej – w tym wypadku optymalna grubość to 3 milimetry. Cały proces montażu będzie przebiegał łatwiej, jeśli na podłożu zostanie umieszczona taśma klejąca dwustronnie.