Kraków – co warto w nim zobaczyć i dlaczego?

Wizyta w Krakowie jest bardzo dobrym pomysłem dla wielu turystów. W Krakowie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc, przede wszystkim warto udać się na Rynek Główny, bo to tam znajduje się największa ilość zabytków architektonicznych. To tam również odbywa się najwięcej imprez oraz wystaw, na które można udać się całą rodziną.

Rynek Główny w Krakowie

Na Rynku zlokalizowane są też Sukiennice, gdzie znajduje się Muzeum Narodowe, a więc zainteresowane osoby mogą tam zapoznać się z niezwykle atrakcyjnymi eksponatami historycznymi zebranymi na przestrzeni wielu lat. Nie do ominięcia w Krakowie jest także Kościół Mariacki z wyjątkowym ołtarzem gotyckim, który zapiera dech w piersiach u każdego turysty.

Będąc w Krakowie koniecznie trzeba odwiedzić Wawel oraz znajdujący się tam Zamek Królewski pochodzący z epoki renesansu. Przez wielu turystów na całym świecie ta budowla uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Europie. W Krakowie znajduje się też zabytkowy Pałac Wielopolskich, który bez problemów można zwiedzić w towarzystwie przewodnika.

Więcej o tym co trzeba zobaczyć będąc w Krakowie dowiecie się z artykułu: http://krakowprzewodnik.com.pl/co-warto-zobaczyc-w-krakowie/