Parkiet czy panele?

Osoby wykańczające swój dom lub mieszkanie stają przed dylematem co wybrać: panele czy parkiet? Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Parkiet

Dostępny jest w rozmaitych wzorach i kolorach. Jego plusem jest także szereg gatunków drewna, z których może być wykonany. Odpowiednio zaimpregnowany parkiet posłuży nam całe lata, ciesząc oczy nieskazitelnym wyglądem. Niestety, parkiet jest rozwiązaniem dosyć drogim, na które nie każdego stać. Wymaga on także dużo więcej czasu na montaż niż panele.

Panele

Wiele osób decyduje się na nie przede wszystkim z uwagi na naprawdę przystępną cenę. Trzeba jednak podkreślić, że dobrej jakości panele podłogowe nie będą kosztowały dwadzieścia złotych za metr kwadratowy. Plusem jest łatwość i szybkość montażu paneli – poradzi sobie z tym każdy, kto ma chociaż niewielkie zacięcie do majsterkowania. Producenci również oferują nam wielki wybór wzorów i kolorów. Niestety, panele są dużo mniej odporne na uszkodzenia niż parkiet. Nie tolerują wilgoci nawet w najmniejszym stopniu.