Czym charakteryzują się skarpetki z dobrego sklepu?

Kupując skarpetki wiele osób zwraca uwagę tylko na cenę i na to czy wykonano je w 100% z bawełny. Warto jednak wiedzieć, że skarpetki 100% bawełny w bawełnie nie istnieją, a cena dużo mówi o jakości pary skarpet.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim skład. Najczęściej 100% bawełny składa się z 70% bawełny i 30% innych włókien, ale nie oznacza to, że to źle. Takie skarpety będą zdrowe dla stóp, ich noszenie higieniczne a same skarpetki będą w dobrej cenie wyjściowej. Jednak na opakowaniu powinien być wyraźnie napisany skład procentowy materiału.

Cena i jakość

Cena zawsze idzie w parze z jakością. Im droższe skarpetki, tym teoretycznie lepsza ich jakość. Ale nie warto też przepłacać, zwłaszcza za logo producenta. Dla nas konsumentów priorytetem powinno być, aby skarpetka miała dobrej jakości materiał oraz szwy i gumki wykonane w taki sposób, aby się nie odbijały na stopie. Dopiero potem warto patrzeć na logo. Jednakże trzeba unikać też bardzo tanich skarpetek, ponieważ mogą one być wykonane ze sztucznych materiałów, które np. powodują, że stopa się poci nadmiernie. Przy zakupie skarpet warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych, w których ceny zazwyczaj są niższe a jakość nie gorsza.