Ile zarabia przewodnik po Krakowie?

Zarobki przewodników w Polskich miastach, jak i za granicą są bardzo różne i zależą od wielu czynników. Samo miasto decyduje ile będziemy musieli zapłacić za taką usługę. Oczywiście największe koszty poniesiemy w Warszawie, gdyż jak to stolica zawsze ma najwyższe stawki.

Średnio za 2-3 godziny pracy przewodnika zapłacimy około 200zł. Możemy uzgodnić z przewodnikiem, które miejsca w danym mieście chcemy zwiedzić. Możemy także wybrać zwiedzanie w dzień, jak również w nocy, jednak w nocy będziemy musieli znowu zapłacić nieco więcej.

Ile zapłacimy za przewodnika w Krakowie?

Kiedy wybieramy się do Krakowa i chcemy pozwiedzać to przewodnik będzie najlepszym rozwiązaniem. Pokaże nam miejsca, w które sami nigdy byśmy nie trafili i zdecydowanie szybciej przemierzymy najciekawsze zabytki, zrobimy sobie zdjęcia na tle pomników czy w innych fajnych miejscach.
Możemy wynająć przewodnika zarówno indywidualnie tylko dla siebie, ale także dla całej grupy wycieczkowej. Koszty wynajęcia liczone są w zależności od tego, na ile czasu chcemy wynająć przewodnika, ile osób będzie z nami zwiedzać, jaka będzie pora dnia, dzień, wieczór czy noc oraz inne usługi takie jak np. zwiedzanie rowerem czy nawet rejs po Wiśle.

Po zdecydowaniu się na zwiedzanie z przewodnikiem zapoznaj się z artykułem pt: „Jak znaleźć dobrego przewodnika po Krakowie?