Jak zająć się prowadzeniem domu?

Prowadzenie domu to ciężka praca. Trzeba skoordynować plan dnia przynajmniej kilku osób. Pilnować wydatków, dbać o codzienne zakupy i porządek. To przypomina zakres obowiązków dobrze wykwalifikowanego managera. Jak sobie ułatwić codzienną krzątaninę?

Przedstawiamy kilka sprawdzonych porad w prowadzeniu domu

  1. Zrób sobie listę zadań na konkretny dzień. Niech nie będzie ona zbyt obszerna. Lepiej wykonać trzy prace porządnie i do końca, niż zacząć dziesięć różnych spraw i zostawić je rozgrzebane w połowie.
  2. Deleguj zadania. Proś swoich najbliższych o pomoc. Oni też powinni mieć stałe obowiązki w domu, nawet jeśli jesteś perfekcjonistką i wszystko wolisz zrobić sama…
  3. Korzystaj z poradników, ale mądrze. Nie musisz stosować wszystkich porad 1 do 1. Wybierz to co pasuje do ciebie i do twojej rodziny. Sprawdź poradnik: http://perfecthouse-krakow.pl/
  4. Zakupy zawsze rób z listą. Dzięki temu zawsze kupisz wszystko,tylko to czego potrzebujesz. W ten sposób zaoszczędzisz sporo pieniędzy, które będziesz mogła wydać na na przykład na wspólne wyjście do kina czy na basen.