Jak dbać o panele podłogowe

Panele podłogowe są rozwiązaniem, które spotkać można coraz częściej. Za ich stosowaniem przemawia z pewnością łatwość montażu oraz wielki wybór wzorów, które można znaleźć w sklepach. Pojawia się jednak pytanie jak dbać o panele, aby jak najdłużej zachowały piękny wygląd.

Pierwszym krokiem ku temu, aby panele jak najdłużej prezentowały się idealnie, jest zmiana obuwia na domowe, kiedy tylko zamierzamy wejść do pomieszczenia, w którym podłoga wykończona jest panelami. Minimalizuje to ryzyko nanoszenia ścierających drobinek, który w krótkim czasie mogą doprowadzić podłogę do opłakanego stanu. Pod nóżki mebli warto nakleić filcowe podkładki – to również ochroni podłogę przed zarysowaniami.

Panele myć wolno jedynie specjalnie do tego celu opracowanymi środkami. Nie wolno używać do tego celu wody, która dla paneli jest zabójcza – błyskawicznie wnika w ich strukturę, uszkadzając je od wewnątrz.

Pamiętać trzeba również o regularnym usuwaniu kurzu z powierzchni podłogi. Najlepiej robić to przy użyciu odkurzacza i dołączonej do niego miękkiej szczotki.