Wszystko o saunach – poznaj tajniki saunowania

Sauna cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, jej prozdrowotne właściwości znane są od setek lat. Ale czy wiemy jak bezpiecznie korzystać z sauny?

Poznaj kilka cennych wskazówek

  • Przed sauną weź ciepły prysznic. Po pierwsze zmyjesz z siebie codzienny pot i brud. Pory skóry otworzą się. Dzięki temu lepiej odczujesz korzystny wpływ sauny.
  • Przed sauną i w trakcie seansu w niej pij dużo wody. Dzięki temu twoje ciało będzie intensywniej się pocić, szybciej pozbędzie się toksyn.
  • Dbaj o swoje zdrowie. Masz problemy z układem krążenia, borykasz się z żylakami? Zanim skorzystasz z sauny skonsultuj się z lekarzem. Musisz mieć pewność, że gorąco ci nie zaszkodzi.
  • Z sauny najlepiej korzystać nago, jednak w Polsce nie wiele osób ma tyle odwagi w sobie. Jeśli nie chcemy pokazywać się w stroju Adama możemy zwinąć się w bawełniany ręcznik. Po drugie do sauny wchodzimy boso i bez jakiejkolwiek biżuterii.
  • Gdy poczujemy się źle powinniśmy jak najszybciej wyjść z sauny i poprosić obsługę o pomoc.

Jeśli temat saun i saunowania jest Ci zupełnie obcy a chciałbyś się trochę dowiedzieć na ten temat zajrzyj na stronę: https://oracle.com.pl/, gdzie znajdziesz wiele informacji o saunach.